Erdoğan: ”Ülke Hortumculara Peşkeş Çekilmediği Sürece Batmaz”

Photo of author

By admin

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genel Sağlık Sigortası Kanunu’nu çıkardıklarını hatırlatarak, ”Ana muhalefet partisi ‘olmaz’ diyor, ‘bu ülke batar’ diyor. Bu ülke hortumculara peşkeş çekilmediği sürece batmaz” dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan, Denizli Atatürk Stadı’nda düzenlenen AK Parti İl Kongresi’ne katıldı.

Konuşmasında, kongrelerin partilere dinamizm getirdiğini belirten Erdoğan, 2007 genel seçimlerine hazırlandıklarını söyledi.

Toplam 14.5 katrilyon liralık nemanın, Haziran ayının 20’si itibariyle tamamının hak sahiplerine ödeneceğini belirten Erdoğan, ”Bunları ödemek bize düştü, ödedik” diye konuştu.

İmar Bankası’nın fona devri nedeniyle oluşan 8,5 katrilyon liralık maliyetin 6,5 katrilyonunun ödendiğini ifade eden Erdoğan, 2007 Ocak ayı sonu itibariyle tamamının ödenmiş olacağını kaydetti.

Erdoğan, bazı çevrelerin, ”IMF aşağı, IMF yukarı” dediklerini vurgulayarak, Türkiye’nin IMF’nin 29 kurucu ortağından birisi olduğunu hatırlattı. Erdoğan, şöyle devam etti:

”Sanki IMF ile hiç münasebet kurmamışlar gibi afra tafra yapıyorlar. Borçları alanlar onlar. Göreve geldiğimizde IMF’ye 23.4 milyar dolar borç vardı. Şimdi 11 milyar dolara düştü. Kim ödedi, AK Parti ödedi. Hortumları keserek ödedik. Artık dürüst, temiz yönetim var. Eğer bu yönetim olmasaydı bunları ödeyebilir miydik?”

Şu anda Merkez Bankası’nın rezervlerinde 58 milyar dolar bulunduğunu belirten Erdoğan, göreve geldiklerinde bu rakamın 26 milyar dolar olduğunu hatırlattı.

Erdoğan, eğitimin bir numaralı sorun olduğunu belirterek, en fazla bütçeyi eğitime ayırdıklarını söyledi.

Annelere ve babalara da seslenen Erdoğan, ”Çocuklarınızı okula göndermezseniz, tarih sizi affetmez” diye konuştu.

Erdoğan, genel sağlık sigortası kanunu çıkardıklarını hatırlatarak, ”Ana muhalefet partisi ‘olmaz’ diyor, ‘bu ülke batar’ diyor. Bu ülke hortumculara peşkeş çekilmediği sürece batmaz. Benim halkımın sağlıklı bir nefes alabilmesi için her şey feda olsun. Hastane kapılarında yavrularımız olmayacak, çünkü hepsine 18 yaşına kadar hastaneler bakmakla mükellef” dedi.

Türkiye’nin demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olduğunu belirten Erdoğan, bunların sosyal devletin gereği olduğunu kaydetti.

Tarım konusundaki çalışmalara da değinen Erdoğan, gübre, mazot ve prim desteklerinin süreceğini ifade etti. Erdoğan, bu destekleri tek kalemde yapacaklarını bildirdi.

Kaynak: AA / Güncel

Yorum yapın

vozol 10000 vozol 12000 vozol 12000 vozol 10000 vozol puff dizipal