Erdoğan: ”Güneş Balçıkla Sıvanmaz”

Photo of author

By admin

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bir süre önce Denizli’de açılışını yaptığı bir köprünün bir tarafının çöktüğü iddiasının basında yer aldığını belirterek, ”Eline diline dursun, çöken bir şey yok. Güneş balçıkla sıvanmaz, gerçek budur” dedi.

Erdoğan, Denizli Belediyesi ve TOKİ tarafından yaptırılan toplu konutların anahtar teslim törenine katıldı.

Başbakan Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, millete sosyal faydası yüksek projeleri sunabilmekten dolayı memnuniyet duyduğunu söyledi. Milletin hayat standartlarını yükseltmek için çabaladıklarını ifade eden Erdoğan, ”AB sürecini bu nedenle kovalıyoruz” diye konuştu.

Eğitim, sağlık, yol gibi altyapı hizmetlerinin kalitesini yükseltmek için çabaladıklarını kaydeden Erdoğan, yolu olmayan şehir, köy kalmaması için de çaba sarf ettiklerini söyledi.

Halka sözleri olduğunu belirten Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, aç ve açıkta kalan vatandaşların olmamasını arzu ettiklerini kaydetti. Büyük kentlerde merkeze yakın yerlerde bile başını sokacak yeri olmayan insanların bulunduğunu anlatan Erdoğan, şöyle konuştu:

”İnsanca yaşamaktan öte maalesef insanlık dışı tabloları teneffüs eden vatandaşımız var. Bunu gördüğünüz zaman mesuliyetiniz daha da artıyor. Zannediyor musunuz ki zaman zaman televizyonlarda gösterildiği gibi dünyanın değişik ülkelerindeki o tablolar sadece oralara ait. O tablolar bizde de var. Biz o tür tabloları ne yazık ki devraldık. Şimdi o tablolardan kurtulmanın gayreti içerisindeyiz.”

Kaçak yapı yapılmaması gerektiğini ifade eden Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:

”Niye? Çünkü o yanlıştı. Bu kaynak israfından insanlarımızı kurtarmamız gerekiyordu. Ne yazık ki bu ülkede parasıyla, puluyla daire satın alan, elinde neyi var neyi yok satan, hanımefendisinin kolundaki bileziği varsa bileziğini satmak suretiyle peşinatını ödeyen, taksitini ödemek suretiyle daire sahibi olan vatandaşım varken öbür taraftan da devletin arazisini işgal etmek suretiyle dört duvar dikip, ‘burası benim’ diyenler var. Bu tabii ki adaletsizliktir. Bu adil bir devlet yönetimine yakışmazdı. Şehirlerimiz onun için ne yazık ki birçok sıkıntıları yaşıyor.”

Kaynak: AA / Güncel

Yorum yapın

vozol 10000 vozol 12000 vozol 12000 vozol 10000 vozol puff dizipal